Betfair World Championship (20.4.-6.5.2013)

20.4.2013
V prvom kole dostal minuloročný obhajca titulu Ronnie O'Sullivan za súpera Marcusa Campbella.
Zápas otvoril Ronnie. Marcus v druhom frame vyrovnal. Aj nasledovný frame bol vyrovnaný, získal ho O'Sullivan. Potom Ronnie ukradol súperovi frame. Po prestávke zvýšil svoj náskok. Nadišiel dlhý frame, kde mal navrch Campbell. Napokon ho zvrátil vo svoj prospech O'Sullivan. Marcus sa nevzdával a pripísal si druhý bod. Ronnie upravil skóre vo svoj prospech. Prvú časť uzavrel O'Sullivan.
Večernú časť začal Ronnie stovkovým nábehom. K tomu pridal nasledovný frame. Potom sa Campbell vzchopil otočil frame a odvrátil hroziaci koniec. Zvládol aj nasledovný a vynútil si pokračovanie. Po prestávke vo farebnej dohrávke konečne úspešne zavŕšil svoje snaženie Ronnie O'Sullivan.

21.4.2013
Ďalší zápas prvého kola hrali Ricky Walden a Michael Holt.
V sobotu Walden súpera zdolal s prehľadom, skóre uzavreli na stave 8:1.
Ani v nedeľnom pokračovaní sa Holt nepresadil a Ricky Walden postúpil s jednoznačným výsledkom 10:1.

23.4.2013
V utorok večer pokračoval zápas v podaní dvojice Allister Carter - Ben Voollaston. Do dohrávky vstupovali so skóre 5:4.
Večernú časť otvoril Carter stovkou. Aj nasledovný vyrovnaný frame získal Allister. Potom ukradol frame súperovi. K tomu pridal aj ďalší frame. Po prestávke Allister Carter úspešne zavŕšil duel.

25.4.2013
Štvrtok Stuart Bingham a Sam Baird uzatvárali svojim duelom prvé kolo.
Do večernej dohrávky nastupovali za stavu 8:1. Ani tu sa Baird veľmi nepredviedol a Bingham s prehľadom uzavrel zápas s výsledkom 10:2.

27.4.2013
V piatok začalo druhé kolo turnaja. Poobede sa stretli Judd Trump a Marco Fu.
Duel otvoril Fu. Trump dokázal nasledovný frame otočiť a vyrovnal. Potom sa po rozkúskovanom začiatku dostal do nábehu Judd, ktorý mal hodnotu 109. Rozpadnutý frame bez výraznejšieho nábehu získal Marco a vyrovnal. Po prestávke sa Trump predviedol ďalšou stovkou. V nasledovnom frame zvýšil svoj náskok. K tomu pridal ďalší stovkový nábeh vo výške 112 bodov. Prvú časť uzavrel Judd Trump.
V sobotu doobeda začala druhá časť. Marco Fu sa zlepšil, skončili ju so skóre 9:7.
Tretia záverečná časť sa odohrávala večer. Prvý frame tretej získal Trump. K tomu pridal aj ďalší. V nasledovnom sa Fu snažil o zvrat, no napokon to vzdal. Judd Trump dotiahol duel do víťazného konca.

29.4.2013
Pondelok večer sa uzatváralo druhé kolo turnaja. Tu sa v záverečnej tretej časti dohrával zápas medzi Allisterom Carterom a Ronnie O'Sullivanom. Nastupovali za stavu 7:9.
Úvodný dlhší frame získal O'Sullivan. Nasledovný pripadol Carterovi. Ronnie potom zvýšil svoj náskok. V ďalšom frame sa predviedol stovkou. Po prestávke Ronnie O'Sullivan úspešne zavŕšil duel.

1.5.2013
Turnaj sa v stredu dostal do koncovky štvrťfinálových zápasov. Poobede Judd Trump a Shaun Murphy predviedli vyrovnaný súboj.
Prvá časť vyšla lepšie pre Murphyho, uzavrel ju so skóre 2:6.
Druhú časť otvoril Murphy. Ani Trumpovi sa nepodarilo zahrať stovku, no pripísal si dôležitý bod. Ďalší frame bol dlhší a pripadol Shaunovi. Potom Judd opäť získal pod pre seba. Po prestávke sa Trump zmocnil framu. K tomu pridal aj nasledovný. Dostal sa do svojej dobrej hry a znížil náskok súpera. Napokon vyrovnal skóre na 8:8.
Úvod tretej časti patril Juddovi. Murphy sa nedal a vyrovnal. Potom sa Trump dopustil chyby a súper mu ukradol frame. V nasledovnom však opäť vyrovnal. Po prestávke sa frame zdramatizoval vďaka chybám u oboch hráčov. Aj ďalší frame mal podobný priebeh. O jeho výsledku sa rozhodovalo až na čiernej. Napokon ju ukoristil Shaun a vyrovnal. V rýchlom výkone sa vysokým nábehom Judd ujal vedenia. Murphy sa nedal vyviesť z miery a vyrovnaním duel dospel do posledného rozhodujúceho framu. Zápas vygradoval do záveru, kde sa rozhodovalo kto z koho. Z postupu do semifinále sa napokon tešil Judd Trump.

4.5.2013
Sobota bola v znamení semifinálových koncoviek - poobede vrcholil duel Judd Trump - Ronnie O´Sullivan.
Prvá časť zápasu bola vyrovnaná, jej výsledok bol 4:4.
Druhá časť mala z počiatku podobný priebeh, no po prestávke sa do vedenia dostal O´Sullivan, ktoré si udržal do záveru so skóre 7:9.
Tretiu časť otvoril O´Sullivan. Trump nevyužil príležitosť, súper tak zvýšil svoj náskok. Potom sa Judd skoncentroval a zahral 117 bodový nábeh. Ronnie si udržal odstup od protivníka. Po prestávke nadišiel dlhší frame plný dramatických zvratov. O jeho výsledku sa rozhodovalo Vo farebnej dohrávke. Modrá napokon priniesla bod O´Sullivanoni. Potom sa Judd dostal do rozhodujúceho nábehu, no zastavil sa na žltej. Súper sa pokúšal o zvrat, nakoniec to bol nútený vzdať. V ďalšom dlhom frame s chybami na oboch stranách bol úspešnejší Trump. Záver tretej časti patril Ronniemu, zavŕšil ju na hodnote 10:14.
Aj úvod štvrtej časti patril O´Sullivanovi. Trump sa nevyvaroval chýb a súper získal ďalší bod. Až v nasledovnom frame získal Judd prvý bod. Napokon Ronnie O´Sullivan úspešne zavŕšil duel (11:17) a stal sa tak prvým finalistom.

6.5.2013
Vo finále turnaja proti sebe nastúpili Ronnie O'Sullivan a Barry Hawkins
Finále sa začalo v nedeľu. V prvej časti zápasu bol Hawkins O'Sullivanovi zdatným súperom. Až ku koncu získal Ronnie dvojbodový náskok, keď zahral dve stovky za sebou (5:3).
Úvod druhej časti patril Barrymu, ktorý pokračoval v dobrej hre. Opäť dokázal stiahnuť náskok súpera a vyrovnať na 7:7 stovkovým nábehom. Potom O'Sullivan zase odskočil dvoma stovkami. V Poslednom frame sa rozhodovalo až na čiernej - pripadol Ronniemu (10:7).
V pondelok v tretej časti si O'Sullivan dokázal udržať náskok od protivníka, ani tu nebolá núdza o stovky. Uzavrel ju so skóre 15:10.
Vo večernej štvrtej časti začal Hawkins stovkou. Získal aj druhý frame za sebou. Až potom skóroval súper. Po prestávke už Ronnie O'Sullivan spečatil duel a stal sa víťazom.