Welsh Open (11.2.-17.2. 2013)

Tento turnaj je ďalším bodovaným podujatím hlavnej sezóny.

11.2.2013
V kvalifikačnom kole sa stretli Judd Trump a Mike Dunn.
Duel otvoril Judd. Mike mal šancu, keď ho súper pustil do hry. Trump však získal aj druhý frame. V treťom Judd zasnookroval súpera. Dunnovi sa podarilo až na tretí pokus uniknúť, Trump zvýšil svoj náskok. Judd napokon dotiahol zápas do úspešného konca.

12.2.2013
V utorok v prvom kole proti sebe nastúpili Shaun Murphy a Pankaj Advani.
Úvodný frame získal Advani. V nasledovnom Murphy vyrovnal, keď vyčistil celý stôl. Pankaj sa 121 bodovým nábehom opäť ujal vedenia. Indický hráč zvýšil svoj náskok. Shaun odohral všetky gule a pripísal si ďalší bod. Murphymu sa podarilo vyrovnať. V poslednom rozhodujúcom frame bol úspešnejší Pankaj Advani.

13.2.2013
V stredu večer sa dohrávali posledné zápasy prvého kola. O postup bojovali Mark Williams a Robert Milkins.
Milkins začal ako prvý. Williams sa pokúšal o zvrat, no frame napokon získal súper. Robert si pripísal druhý bod. Markovi sa podarilo skórovať až v treťom frame, keď využil chyby súpera. Milkins zvýšil svoj náskok po tom, čo sa protivník dopustil trestuhodnej chyby. Robert Milkins doviedol zápas do úspešného konca.

15.2.2013
V piatok večer sa odohrávali zvyšné dva štvrťfinálové zápasy. V jedno z nich bojovali o postup Ding Junhui a Robert Milkins.
Ako prvý začal Ding, zastavil sa na 50 bodoch na riskantnej modrej. Milkinssa vlastnými chybami nedokázal dostať do solídneho nábehu, prvý frame tak pripadol Číňanovi. Druhý frame mal podobný priebeh, Junhui si pripísal ďalší bod. Potom stovkou zvýšil svoj náskok. V nasledovnom frame potvrdil svoje vedenie. Po prestávke sa konečne predviedol aj Robert a stovkou si zabezpečil prvý bod. Napokon Ding úspešne zavŕšil duel.

16.2.2013
Sobota bola v znamení semifinálových duelov. Večer patril dvojici Judd Trump - Stephen Maguire.
Zápas otvoril Trump. Maguire po chybe prenechal súperovi ďalší frame. Potom Stephen získal svoj prvý bod. K tomu pridal nasledovný frame a vyrovnal. Po prestávke nezvládnutá červená stála Judda cenný bod a súper sa ujal vedenia. V nasledovnom frame potreboval Trump na zvrat dva snookre. Nepodarilo sa mu to a Maguire tak zvýšil svoj náskok. Stephen k tomu pridal ďalší bod. Nasledovný frame však nezvládol a chybami umožnil protivníkovi skórovať. Judd sa rozohral a znížil náskok súpera. Stephen Maguire sa napokon stal druhým finalistom.

17.2.2013
Nedeľou turnaj vyvrcholil vo finále, do ktorého sa prebojovali Stephen Maguire a Stuart Bingham.
Zápas otvoril Maguire. Potom si na svoje konto pripísal aj druhý frame. Bingham sa prejavil až v nasledovnom a upravil skóre. Stephen na to odpovedal 114 bodovým nábehom. Po prestávke sa hry ujal Stuart a znížil náskok súpera. Aj teraz si Maguire dokázal udržať odstup stovkou. Bingham protivníkovi nenechal nič jednoduché a vyčistil celý stôl na dva nábehy. Stuart nedotiahol nábeh a dal protivníkovi príležitosť. Stephen nezvládol istotu, Bingham tak vyrovnal.
Večerná časť začala opatrne. Úvod zvládol lepšie Stuart a ujal sa vedenia. V nasledovnom frame, kde sa obaja dopustili chýb bol úspešnejší Maguire. Na to sa Bingham stovkou opäť dostal do vedenia. 5:7 K tomu pridal aj ďalší frame, keď súper párkrát zlyhal. Po prestávke sa hra v závere framu pekne zdramatizovala na farebnej dohrávke. Modrú napokon získal StUart, no nezvládol ružovú. Frame tak pripadol Stephenovi. Potom sa s vervou pustil do nábehu a vyrovnal. Maguire sa dostal do stratenej formy a získal vedenie. V prenastavenom frame sa Stephen zastavil na 59 bodoch. Bingham dohral celý stôl a vynútil si posledný rozhodujúci frame. V dueli napokon triumfoval Stephen Maguire.