BGC Masters (13-20.1. 2013)

Tento pozvánkový turnaj pozostáva zo 16 hráčov. Každý deň sa odohrajú dva zápasy a klasicky v nedeľu finále.

13.1.2013
Turnaj otvárala dvojica Neil Robertson a Ding Junhui.
Zápas otvoril Robertson. Potom sa k stolu dostal Ding. Za vyrovnaného stavu sa bránil, no napokon frame ukoristil Neil. Junhui na to zareagoval stovkou. Na to pridal aj ďalší frame a vyrovnal. Po prestávke sa Robertson opäť ujal vedenia. Ding však vyrovnal druhou stovkou. Číňan sa rozbehol a ziskom ďalšieho framu sa dostal do vedenia. Svoj náskok upevnil ziskom nasledovného framu. Robertson sa nevzdal a aj on sa predviedol vysokým nábehom. Keď sa súper zastavil na 50 bodoch, dokázal vyrovnať skóre a vynútiť si posledný rozhodujúci frame. Víťazstvo v dueli si napokon pripísal Neil Robertson.

14.1.2013
V pondelok večer sa odohrával ďalší zápas prvého kola v podaní dvoch škótov - Stephen Maguire a Graeme Dott.
Prvý frame získal Dott, hoci sa súper snažil zvrátiť stav za pomoci snookrov. K tomu pridal aj ďalší. Maguire na to odpovedal stovkou. V nasledovnom frame vyrovnal skóre. Po prestávke sa do vedenia dostal Stephen. Graeme vyrovnal skóre. Potom sa ujal vedenia. Zdĺhavý frame napokon Maguire vzdal, keď videl, že mu padne biela. V ďalšom však znížil náskok súpera. 131 bodovým nábehom vyrovnal a zápas dospel do posledného 11 framu. Najdlhší frame priniesol urputný boj o každú guľu. Víťazom duelu sa napokon stal Graeme Dott.

15.1.2013
V utorok poobede sa v ďalšom zápase prvého kola stretli Judd Trump a Barry Hawkins.
Prvý frame vyústil v dramatickú koncovku. Vo farebnej dohrávke Hawkins obhájil svoju pozíciu a získal frame. Aj druhý frame sa zdramatizoval, Keď sa Barry pokúšal o zvrat, napokon skóroval Trump. 1:2 Hawkins využil chybu súpera a získal ďalší bod. Judd necelou stovkou vyrovnal. Po prestávke sa ujal vedenia. Barry na to odpovedal stovkou. Trump sa zastavil na hodnote 41. Hawkins sa tak ujal vedenia. Po taktickej pasáži sa k svovu dostal Barry a zvýšil svoj náskok. Judd stovkou skorigoval skóre. V nasledovnom frame stála netrafená čierna Hawkinsa koniec nábehu. Potom nezvládnutá modrá z farebnej dohrávky vyústila v taktický súboj, z ktorého uzavrel frame Trump vo svoj prospech. Z triumfu sa napokon mohol radovať Judd Trump.

17.1.2013
Štvrtok poobede sa začalo štvrťfinálové kolo v podaní dvojice Neil Robertson a Mark Allen.
Predviedli vyrovnaný súboj, teda nikoho neprekvapilo, že sa dostali až do posledného 11. framu. Úspešnejší bol napokon Robertson a stovkou zavŕšil zápas.

18.1.2013
Piatok uzatváral štvrťfinálové zápasy. V poobedňajšom proti sebe Judd Trump a Graeme Dott.
Trump sa dopúšťal mnohých chýb, čo Dottovi do prestávky vynieslo 3 body, súper uhral len jeden. Ani potom sa Judd nechytil a Graeme postupne navyšoval svoje konto. Napokon zavŕšil duel so skóre 6:1.

19.1.2013
V sobotu turnaj vkročil do semifinále. Prvom duel tvorila dvojica Shaun Murphy a Neil Robertson.
Zápas otvoril Robertson. Murphy zrovnal skóre. Neil sa predviedol 132 bodovým nábehom. Shaun sa zastavil, keď mu miesto červenej padla biela. Potom čo Robertson netrafil červenú, Murphy pokračoval. Získal rozhodujúci náskok a súper potreboval snooker. Neilovi sa to úspešne podarilo, neskôr sa zastavil na zelenej. Opäť zasnookroval protivníka a tak napokon získal frame. Po prestávke sa do nábehu dostal Murphy. Zastavil sa na hodnote 53. O osude framu sa rozhodovalo na zelenej. Robertsonovi s ňou padla aj biela. V pokračovaní ružová Shaunovi priniesla dôležitý bod. V nasledovnom frame Neil potvrdil svoje vedenie. Potom 127 zvýšil svoj náskok. Napokon dotiahol zápas do úspešného konca a Neil Robertson sa stal prvým finalistom.

20.1.2013
Vo finále turnaja proti sebe nastúpili Mark Selby a Neil Robertson.
Prvý frame získal Selby. K tomu pridal aj ďalší. V nasledovnom predviedol stovku. Až v štvrtom frame sa dostal k hre aj Robertson a pripísal si prvý bod. Po prestávke začal Neil, no po červenej nedal čiernu. Mark sa dostal do nábehu a zvýšil svoj náskok. Robertson sa zastavil na 45 bodoch, keď nedal modrú. Selby na to zareagoval 41 bodmi. Napokon získal frame vo svoj prospech. Neil sa nenechal rozladiť a v nasledovnom dosiahol 63 bodov. Mark po zlyhaní na modrej stratil možnosť na zvrat a súper získal frame. Austrálčan si pripísal aj posledný frame poobedňajšej časti.
Aj večernú časť otvoril Selby. Potom ukradol frame protivníkovi. K tomu pridal nasledovný. Robertson napokon získal prvý večerný bod. Po prestávke využil Neil chybu súpera a frame bol jeho. V nasledovnom Selby po neúspešnom útoku nechal pozíciu pre Austrálčana. Ten zo stola vyťažil 34 bodov. Selby sa dostal do nábehu, skončil na 50, keď nedal jednoduchú červenú. Robertson zlyhal na žltej z farebnej dohrávky. Záver sa tak zdramatizoval a frame napokon získal Neil. Nadišiel rozkúskovaný frame, kde vo farebnej koncovke Robertson potreboval snooker na zvrat. Úspešnejší bol Mark. Selby mal pevnejšie nervy ako súper a tak dotiahol duel do víťazného konca.