China Open (25-31.3. 2013)

Turnaj trpí v našich končinách časovým posunom, takže zápasy sa dajú sledovať prakticky len zo záznamu.

25.3.2013
Pondelok ráno nášho času začali prvé zápasy turnaja - divoké karty.

26.3.2013
V utorok sa hrali zápasy prvého kola. Poobede patrilo dvom mladíkom - Juddovi Trumpovi a Jackovi Lisowskému.
Duel otvoril Lisowski. Trump v nasledovnom frame vyrovnal. Jack sa predviedol 131 bodovým nábehom. Potom sa Juddovi podarilo vyrovnať. Po prestávke sa do vedenia dostal Trump. Lisowski zrovnal skóre. K tomu pridal ďalší frame. Napokon Jack Lisowski úspešne zavŕšil zápas.

27.3.2013
Streda priniesla dohrávku prvého kola. Poobede proti sebe nastúpili Mark Selby a Mark King.
Favorit zápasu bol od začiatku jasný a tomu zodpovedal aj úvod zápasu. Prvé tri framy totiž boli úplne v réžii Selbyho. Ten hneď v prvom frame zahral stovkový nábeh, ktorý mal hodnotu 104 bodov. Druhý frame následne získal na svoje konto 82 bodovým nábehom. V treťom frame mal dokonca Selby šancu zahrať svoj druhý maximálny nábeh v kariére. Od magickej hranice 147 bodov ho delila už iba posledná čierna. Tá však zostala na stole a Selbyho nábeh sa tak zastavil na 140 bodoch. Štvrtý frame zápasu sa podarilo ukoristiť na svoju stranu Markovi Kingovi. Hráči tak uzatvárali prvú časť zápasu výsledkom 3:1 pre Selbyho. Prvý frame po prestávke patril opäť na Selbyho konto, keď ho získal nábehom, ktorý mal hodnotu 91 bodov. Šiesty frame bol posledným framom zápasu. Selby ho na svoje konto získal 104 bodovým nábehom a konečný výsledok zápasu uzavrel na 5:1 vo svoj prospech. Postupuje tak do druhého kola turnaja.

28.3.2013
Štvrtok patril zápasom druhého kola. Tu sa stretli Neil Robertson a Mark Allen.
Zápas otvoril Allen. Robertson stovkou vyrovnal. Potom sa opäť stovkou ujal vedenia. V nasledovnom otočil vývoj a vyčistením stola si pripísal tretí bod. Po prestávke Neil zvýšil svoj náskok. Robertson napokon dotiahol duel do úspešného konca.

29.3.2013
V piatok ráno začala štvrťfinálová časť. O postup bojovali Mark Selby a Mark Williams.
O osude prvého framu sa rozhodovalo vo farebnej dohrávke, kde sa Williams pokúšal pomocou snookrov zvrátiť stav. Nepodarilo sa mu to a frame pripadol súperovi. V druhom sa do rozhodujúceho nábehu dostal Williams a o zvrat sa snažil protivník. Aj v nasledovnom frame došlo k taktickému súboju, kde Selby pripravil podarený snooker, z ktorého súper potreboval niekoľko pokusov na únik. Opäť to vyústilo do dramatickej koncovky, kde svoje snaženie musel Williams vzdať. Potom sa Williams zastavil sa na 54 bodoch. Selby sa dostal do nábehu a upravil skóre vo svoj prospech. Po prestávke Selby zvýšil svoj náskok. Mark Selby napokon úspešne zavŕšil duel.

30.3.2013
Sobotné predpoludnie prinieslo prvé semifinále v podaní Marka Selbyho a Shauna Murphyho.
Zápas začal lepšie Selby. K tomu pridal aj druhý bod. V treťom frame Murphy dostal príležitosť na zvrat, bohužiaľ mu to nevyšlo. Až v nasledovnom dokázal potrestať chybu súpera a získal prvý bod. Po prestávke Shaun získal len 8 bodov. Mark potom nekompromisne využil možnosť a zvýšil svoj náskok. Aj ďalší frame si pripísal na svoje konto. Potom sa dopustil viacerých chýb, ktoré Murphy dokázal využiť a upravil skóre vo svoj prospech. Selby sa zastavil na 66 bodoch, keď nedal rozhodujúcu červenú. Shaun tak dostal možnosť, v ktorú nedúfal. Nepodarilo sa mu to, ale nevzdával sa a snažil sa a cenu snookrov na žltej zvrátiť vývoj. Napokon Mark Selby zavŕšil duel.

31.3.2013
Turnaj China Open dospel do finále v podaní dvojice Mark Selby a Neil Robertson.
Zápas otvoril Selby. Robertson vyrovnal. Potom sa ujal vedenia. Nadišiel dlhší frame, kde sa obaja hráči dopustili viacerých chýb. O všetkom sa rozhodovalo vo farebnej dohrávke. Čierna napokon priniesla bod Neilovi. Ani po prestávke sa to nezlepšilo, frame mal podobný priebeh ako predošlý, Robertson si upevnil náskok. V nasledovnom frame mal Mark smolu, keď mu padla pri hre na hnedú aj biela. Súper si tak pripísal ďalší bod. Prvú časť uzavrel Neil.
Večer sa ako prvý do nábehu dostal Robertson, zastavil sa na 29 bodoch, keď mu nepadla červená. Selby tak upravil skóre vo svoj prospech. Potom sa predviedol prvou stovkou finále o hodnote 126. V nasledovnom sa Neil pokúšal o zvrat, nedokázal však zastaviť protivníka v zisku tretieho bodu. Až v ďalšom si Robertson stovkou pripísal prvý večerný bod. Po prestávke sa o výsledku framu rozhodovalo na poslednej červenej. Bod získal Neil. Po chybe Marka sa Robertson dostal do nábehu a zvýšil svoj náskok. Selby na to odpovedal stovkou. K tomu pridal aj nasledovný frame. Po tom, čo Neil nahral 68 bodov, potreboval Mark 5 snookrov na zvrat. Dokázal pripraviť 4 úspešné. Neil Robertson napokon žltou, potom hnedou a modrou spečatil svoje víťazstvo.