Dafabet World Championship (19.4.-5.5.2014)

Tento turnaj tradične uzatvára snookrovu sezónu.

24.4.2014
Vo štvrtok večer sa dohrával posledný zápas prvého kola v podaní dvojice Neil Robertson - Robbie Williams
Prvú časť duelu zvládol Robertson s presvedčivým výsledkom 7:2.
V úvode druhej časti začal Williams, no po chybe získal frame súper. Robertson 140 bodovým nábehom zvýšil svoj náskok. Napokon uzavrel duel s jednoznačným výsledkom.

26.4.2014
Sobota patrila zápasom druhého kola. O 11 hodine sa dohrával zápas dvojice Joe Perry - Ronnie O'Sullivan.
V prvej časti sa do vedenia dostal Perry, ktorý si dokázal udržať od súpera dvojbodový odstup. Ronnie sa predviedol jednou stovkou. Uzavreli ju so skóre 5:3.
Ani v druhej časti nedokázal zvrátiť vývoj. Joe si udržal vedenie, ukončili ju so stavom 9:7.
Sobotná dohrávka mala spočiatku rovnaký priebeh. Po rozpačitom začiatku tretej časti duelu získal frame Ronnie. V dramatickom frame, kde Perryho zradila ružová a potom modrá na stred sa v závere otočil a vo farebnej dohrávke ho udržal v odstupe od súpera. O'Sullivan si to vynahradil v nasledovnom frame. Keď Ronnie zaváhal na červenej Joe využil príležitosť a zvrátil frame vo svoj prospech. Po prestávke O'Sullivan opäť upravil skóre na rozdiel jedného bodu. Potom dorovnal skóre, ktoré bolo takmer od začiatku na súperovej strane. K tomu pridal 124 bodový nábeh a ujal sa vedenia. Zápas zakončil stovkou a postúpil do štvrťfinále.

30.4.2014
Stredajší večer uzatváral štvrťfinále zápasom dvojice Neil Robertson - Judd Trump. Tí do tretej časti nastupovali so skóre 6:9.
Úvodom Robertson získal rozhodujúci nábeh, súper na zvrat potreboval tri chyby súpera zo snookrov. Jeden sa mu podaril no Neil frame uzavrel vo svoj prospech. Potom získal aj ďalší frame. Po sérii istôt sa do nábehu dostal Judd a udržal si tak odstup od súpera. V ďalšom zvýšil svoj náskok na tri body.
Po prestávke Trumpovi pri hre na červenú padla biela. Robertson to využil a získal dôležitý bod. Na to sa mu podarilo znížiť rozdiel v skóre. Ďalší frame, kde sa začalo istotami a červené sa rozprestreli po stole. Odvážnym úderom sa do nábehu dostal Neil, ktorý to dotiahol až na stovku, ktorou sa dostal na jubilejnú v sezóne (100) a vyrovnal. Pozitívne naladený pokračoval v hre a ujal sa vedenia. Po tom ako sa Roberson zastavil, keď mu pri hre na červenú padla aj biela sa k stolu dostal Judd. Ten mal skvelú príležitosť, ktorú mu po 35 bodoch zhatila čierna. Neil napokon úspešne zavŕšil duel a stal sa posledným semifinalistom.

Výsledky