UK Championship (26.11.-8.12. 2013)

Tento tradičný turnaj sa v rozšírenom rozsahu začal 26. novembra.

30.11.2013
Na obrazovky sa dostal až v sobotu, kedy sa dohrávali posledné zápasy prvého kola. Proti sebe nastúpili dvaja Angličania - Mark Selby a mladý hráč Shane Castle.
Zápas otvoril Selby. V druhom frame sa k slovu dostal Castle a po chybe súpera vyrovnal. Ani potom sa Mark nevyvaroval chýb a Shane sa dostal do vedenia. Úvodom nalsedovného framu Selby získal 23 bodov.Potom sa súper zastavil na 60, keď nedal červenú. Selby sa snažil o zvrat, zlyhal však na hnedej. Frame tak pripadol Castleovi. Po prestávke sa Mark predviedol so stovkou. V ďalšom frame sa Shane nepodarenou istotou pripravil o bod. Dlhší frame s taktickou pasážou dostal do vedenia Selbyho. Castle dokázal opäť vyrovnať. Mark získal nsledovný frame. Napokon doviedol duel do úspešného konca.

1.12.2013
V nedeľu večer sa v zápase druhého kola stretli Mark Allen a Dave Harold.
Zdĺhavý úvodný frame sa rozhodoval v závere farebnej dohrávky. Úspešnejší bol Allen. K tomu pridal aj nasledovný. V ďalšom frame zvýšil svoj náskok. Aj nasledovný frame si pripísal na svoje konto. Po prestávke sa presadil Harold. Mark si dokázal udržať odstup od súpera. Potom Dave získal druhý bod. Allen chybami umožnil súperovi opäť skórovať. Napokon však uzavrel duel vo svoj prospech.

4.12.2013
Streda uzatvárala zvyšné zápasy štvrtého kola. Poobede o postup súperili Judd Trump a Mark Allen.
Zápas otvoril Trump. Allen mal možnosť zasiahnuť do vývoja druhého framu, Judd bol však úspešnejší. Mark sa konečne dostal do hry a takmer získal stovku, keď mu nepadla posledná čierna. V ďalšom frame sa zastavil na ružovej na 23 bodoch. Trump tak získal náskok a v závere získal cenný bod. Po prestávke sa lepšie predstavil Allen a znížil náskok súpera. Frame plný chýb na oboch stranách získal Judd. Potom sa Markovi podarilo upraviť skóre vo svoj prospech. O osude nasledovného framu za vyrovnaného stavu rozhodovala čierna, ktorú z horšj pozície Trump nezvládol. Napokon Allenovi priniesla zrovnanie skóre. Nasledovný frame zabezpečil vedenie Markovi. Napokon si Allen vydobyl víťazstvo.

8.12.2013
Finálový súboj Neila Robertsona a Marka Selbyho začal v nedeľu poobede.
Úvodom sa predviedol Selby stovkou. Potom Robertson vyrovnal. Ďalej Mark mal prevahu a získal 4 framy za sebou. V závere sa napokon Neil zmobilizoval. Prvú časť uzavrel stovkou na 2:5.
Večernú časť otvoril Selby. Na to Robertson odpovedal ziskom nasledovného framu. K tomu pridal dve stovky za sebou, čím vyrovnal skóre. Po prestávke pokračoval a ujal sa vedenia. Svoj náskok si upevnil aj ďalším framom. Až potom získal bod aj Mark. Na rozbehnutého súpera však nestačil a Neil Robertson sa stal zaslúžene víťazom turnaja.