International Championship (27.9.-3.10. 2013)

Koniec októbra patrí ďalšiemu turnaju z Číny. Začal netypicky v nedeľu.

28.10.2013
V pondelok sa dohrávalo prvé kolo. Ráno nášho času proti sebe nastúpili Neil Robertson a Alex Davies.
Zápas otvoril Robertson 103 bodovým nábehom. K tomu pridal aj ďalší bod. Nadišiel utrápený dlhý frame, ktorý napokon získal Neil. Potom Robertson po 42 bodoch pustil k stolu súpera, ten však nevyužil príležitosť. Po prestávke Neil zvýšil svoj náskok. Na to sa k slovu dostal Davies, keď dokázal využiť chyby a nepresnosti súpera a získal prvý bod. Nasledovný frame mal podobný priebeh a Alex znížil náskok súpera. Ani potom sa Austrálčan nepresadil a Davies získal ďalší bod. Alex pridal aj nasledovný frame. Až hrozba vyrovnania skóre vtbudila Robertsona k výkonu a stovkovým nábehom uzvrel duel vo svoj prospech.

29.10.2013
V utorok sa začali zápasy druhého kola. Tu sa stretli Ronniem O´Sullivan a Liang Wenbo.
Do zápasu rozstreľoval čínsky hráč. Prvý frame však patril na konto úradujúceho majstra sveta, ktorý zápas otvoril stovkovým nábehom majúcim hodnotu 127 bodov. O´Sullivan pridal na svoje konto aj druhý frame zápasu po tom, ako ho súperovi ukradol dohraním farebnej dohrávky. V treťom frame zápasu diváci opäť videli stovkový nábeh z tága Ronnieho Ten mal tentokrát hodnotu 121 bodov, pričom je jeho 706. stovkový nábeh v kariére. Ronniemu tak chýba presne sedemdesiat stovkových nábehov k tomu, aby o jeden stovkový nábeh prekonal rekord Stephena Hendryho, ktorý počas svojej snookerovej kariéry zahral 775 stovkových nábehov. Štvrtý frame zápasu získal na svoje konto Liang po tom, ako Ronne netrafil Véčko na červenej do stredu. Po prestávke opäť získal bod Ronnie a opäť tak svoje vedenie v zápase navýšil o tri framy. Potom Wenbo skorigoval priebežný stav zápasu na 4:2. V dramatickom frame skorigoval Liang stav zápasu na rozdiel jediného framu. K tomu pridal 118 bodový nábeh a zrovnal tak krok so svojím súperom. Aj deviaty frame zápasu patril Číňanovi a ujal sa tak priebežného vedenia v zápase. Napokon sa Wembovi podarilo získať posledný bod k postupu do ďalšieho kola turnaja. V ňom si Liang Wenbo zahrá s Markom Davisom.

30.10.2013
Stredou turnaj pokračoval tretím kolom. V poobedňajšom dueli sa domáci hráč Ding Junhui postavil proti Matthewovi Stevensovi.
V úvodnom frame sa obaja hráči dopustili chýb, prvý bod pripadol Dingovi. Potom sa Stevensovi podarilo vyrovnať. Na to sa vedenia opäť ujal Junhui. Aj v ďalšom frame bol úspešnejší čínsky hráč a zvýšil svoj náskok. Po prestávke sa pokračovalo v podobnom priebehu ako dosiaľ, Ding pridal bod na svoje skóre. V nasledovnom frame sa Matthew pokúšal o zvrat, si keď potreboval vynútiť dve chyby od súpera zo snookrov. Ding Junhui napokon úspešne zavŕšil duel.

31.10.2013
Vo štvrtok sa turnaj dostal do štvrťfinále. Poobede nášho času proti sebe nastúpili Graeme Dott a Liang Wenbo.
Zápas otvoril Dott. Potom Wenbo vyrovnal. Po vyrovnanom úvode framu sa Graeme dostal do nábehu, zlyhal však na rozhodujúcej červenej. Číňan tak mal skvelú príležitosť zvrátiť frame, nezvládol čiernu vo farebnej dohrávke - bod tak pripadol súperovi. V nasledovnom frame Liang vyrovnal skóre. Po prestávke sa vedenia ujal Dott. K tomu pridal aj ďalší frame, keď využil chyby súpera. Čínsky hráč sa zmobilizoval a dokázal skorigovať skóre. Graeme sa nenechal vyviesť z miery a udržal si odstup od protihráča. Napokon Graeme Dott doviedol duel do úspešného konca a postúpil do svojho prvého semifinále v tejto sezóne.

1.11.2013
Piatkom turnaj dospel do semifinále. V prvom dueli o finálovú účasť popasovali Marco Fu a Joe Perry.
Zápas otvoril Perry. K tomu pridal aj druhý. Potom sa konečne dostal do hry aj Fu, získal 61 bodov. Joe sa snažil o zvrat, no v koncovke bol úspešnejší súper. Perry si dokázal udržať odstup od protivníka. Po prestávke sa dostal do nábehu a zvýšil svoje bodové konto. V ďalšom frame sa Marcovi podarilo skorigovať skóre vo svoj prospech. Na to Joe zvrátil nepriaznivý vývoj nasledovného framu. Posledný frame prvej časti sa natiahol, keďže sa Perry snažil o zvrat. Potreboval si vynútiť chyby od súpera zo snookrov vo farebnej dohrávke. Napokon Fu pripravil snooker, ktorý rozhodol v jeho prospech.
Druhú časť otvoril Marco. Nasledovný frame priniesol vyrovnanie skóre. Fu pokračoval vo svojom dobrom výkone a ujal sa vedenia. Perry sa nedal a stovkou vyrovnal. Vo vyrovnanom frame mal navrch Joe. Súper však opäť vyrovnal. Marco sa znova dostal do vedenia. Joe dokázal vyrovnať a vynútiť si tak posledný rozhodujúci frame. Napokon sa prvým finalistom stal Marco Fu.

2.11.2013
V sobotnom semifinále proti sebe nastúpili Ding Junhui a Graeme Dott.
Zápas otvoril Dott. V druhom frame Ding vyrovnal. Potom sa ujal vedenia. Graeme zrovnal skóre. Po prestávke sa vedenia ujal Junhui. Nasledoval dlhší frame, kde sa Dott dostal do vedenia a súper potreboval na zvrat snooker. Číňanovi sa to podarilo a upevnil si vedenie. Graemovi sa podarilo znížiť náskok súpera, hoci sa Ding snažil o zvrat za cenu jedného snookru. Posledný frame prvej časti bol dôležitý pre oboch hráčov. O jeho osude sa rozhodlo až vo farebnej dohrávke, bod si napokon pripísal čínsky hráč.
Druhú časť otvoril Ding. K tomu pridal aj nasledovný frame. Potom sa konečne dostal do hry Dott a získal bod na svoje konto. V nasledovnom úspešne pokračoval a znížil rozdiel na dva body. Po prestávke sa Graeme dostal takmer na stovku a priblížil sa tak protivníkovi. Junhi zvládol ťažší stôl s prehľadom a predviedol sa stovkou. Dott sa nenechal vyvviesť z miery a opäť dokázal ukoristiť frame. Napokon Ding Junhui úspešne ukončil duel a stal sa druhým finalistom.

3.11.2013
Nedeľou turnaj vyvrcholil vo finále dvojice ázijských hráčov - Ding Junhui a Marco Fu.
Dlhý prvý frame sa rozhodoval vo farebnej dohrávke. Úspešnejší bol Fu. Potom predviedol 128 bodový nábeh. Po rozpačitom úvode v nasledovnom frame zahral stovku aj Ding. Na to Marco navýšil svoje konto. Po prestávke Junhui znížil náskok súpera. V nasledujúcom frame vyrovnal 138 bodovým nábehom. Ďalšou stovkou sa Ding ujal vedenia. Tretí krát za sebou uhral stovku a zvýšil svoj náskok. Fu skorigoval skóre prvej časti na odstup jediného bodu od úspešnejšieho protivníka.
Druhú časť otvoril Junhui štvrtou stovkou. Nadišiel dlhší rozkúskovaný frame, kde Marco znížil náskok súpera. Potom sa dostal do nábehu, kde kombinoval červené s čiernou. Pri odohrávaní čiernej po predposlednej červenej mu zostala na stole, takže snaha o maximálny nábeh skončila na hodnote 105. V ďalšom frame sa dostal do vedenia. Štrnásty frame priniesol vyrovnanie. Vedenie opäť získal Fu. Ding dokázal zrovnať skóre. Rozkúskovaný frame pripadol Marcovi. Junhui sa nevzdával a duel tak dospel k poslednému rozhodujúcemu framu. Napokon Ding Junhui úspešne zdolal súpera a stal sa šampiónom turnaja.