German Masters (29.1.-2.2. 2014)

Tento tradičný turnaj z Nemecka sa predstavil v rozšírenom formáte.

31.1.2014
V piatkovom štvrťfinále sa stretli Judd Trump a Shaun Murphy.
Zápas otvoril Trump. V nasledovnom frame Murphy otočil skóre a vyrovnal. Judd sa opäť ujal vedenia, ktoré získal v koncovke framu. Aj nasledovný priniesol v závere ďalší bod na jeho konto. Po prestávke sa Shaun dostal do šance a získal druhý bod. Trump si však dokázal udržať odstup od súpera. Potom v závere framu Judd vo farebnej dohrávke nezvládol 2x rozhodujúcu hnedú. Murphy mal na modrej príležitosť na zvrat, čo mu nevyšlo a Trump tak zavŕšil duel.

1.2.2014
Sobotný večerný zápas patril dvojici Judd Trump - Rod Lawler.
V prvom frame bol úspešnejší Lawler a otvoril skóre. Trump nedal rozhodujúcu červenú. Rod nepotrestal chybu súpera, práve naopak - nahral mu na jednoduché vyrovnanie. Potom sa 127 bodovým nábehom ujal vedenia. Ďalšou stovkou potvrdil svoje vedenie. Po prestávke navýšil svoje konto. Opäť predviedol stovkový nábeh a priblížil sa k záveru. Napokon uzavrel duel.

2.2.2014
Turnaj vyvrcholil v nedeľnom finále v podaní dvojice Ding Junhi - Judd Trump.
Úvod duelu patril Trumpovi. Ding na to zareagoval vyrovnaním. Do vedenia sa opäť dostal Judd. Na to zvýšil svoj náskok. Až potom upravil skóre vo svoj prospech Junhui. Trumpovi sa podarilo udržať si odstup od súpera. Čínsky hráč však dokázal znížiť rozdiel skóre. V závere poobedňajšej časti potom vyrovnal na 4:4.
Večernú časť otvoril Ding 125 bodovým nábehom. V nasledovnom frame si upevnil svoje vedenie ďalšou stovkou. Ďalej pokračoval vo svojom ťažení. Po troch framoch sa konečne dostal do hry aj Judd, zastavil sa na 38 bodoch, keď nezvládol červenú. Aj tento frame pripadol protivníkovi. Po prestávke sa hry ujal Trump, zastavil ho rozstrel, keď mu padla červená. Súper nevyužil príležitosť, zaváhal na ružovej. Ale ani Trump sa neudržal dlho. Frame sa zdramaizoval, napokon ho získal Judd. Aj nasledovný frame mal podobný priebeh, kde Ding Junhui zavŕšil finálový súboj.